האמת המפתיעה (?) על מה ש"מניע" אותנו בעבודה

Posted on יולי 20, 2010

1


סרטון נפלא שמעביר באמצעות קומיקס (נפלא) מסר של  Dan Pink על הנעה בעבודה.

כולנו כבר מכירים את הטענה כי כסף לא מניע עובדים, וכי ברגע שהם יקבלו תגמול, הם יתרגלו לזה וירצו עוד ועוד ועוד…

אז מה מחדש הסרטון/מה חדש במסר? קודם כל, הסרטון עשוי בצורה נפלאה (קומיקס). בנוסף, הוא מראה כי התגמול משפיע בצורה שנה על תפקידים שונים בארגון.  ובנוסף, הוא מחדש (או אולי מסדר בראש) מה כן משפיע על הנעת עובדים.

דן פינק טוען כי תוצאות מחקרים הראו כי תגמול כספי מניע עובדים רק בעבודות פיזיות… אם מדובר על עובדים המשלבים בעבודתם יצירתיות, אחריות ועוד, התגמול הכספי דווקא משפיע לרעה על המוטיווציה שלהם. טענה שנבדקה ואוששה במקומות שונים בעולם, ובקרב מקצועות שונים.

דן פינק טוען כי יש לשלם לעובדים מספיק כסף כדי שלא יחשבו על כסף במהלך עבודתם….

אז מה כן מניע עובדים? לטענת דן פינק  3 דברים:  אוטונומיה, התמחות, ומטרה.

אוטונומיה – תנו להם את המרחב והם יפרחו. דוגמאות לא חסרות, חברת 3M וחברה אוסטרלית נוספת שמצויינת בסרטון הנותנות לעובדים פעם בכמה זמן, למשך זמן מסויים, על מה שהם רוצים . והתוצאה "אוטונומיה" הם המוצרים והפתרונות הטובים ביותר שהיו לחברות.

התמחות – אנשים אוהבים להתמחות – הם מרגישים טוב, זה כיף להם, הם מרגישים שהם משתפרים… ואנשים מתמחים, על חשבון זמנם (בסופי שבוע) אף אחד לא משלם להם על כך.. .החל מחוגים ועד לפיתוח אפליקציות בלינוקס, כתיבת ערכים בויקיפדיה ועוד .. למה שלא תתנו להם להתמחות בארגון?

מטרה –  שהיא אינה כסף. מטרה שהיא "להרווח" עושה רע לארגון, לאנשי השיווק, לאנשי השירות לקוחות" ואולם מטרות להיות טוב יותר, לתת שירות טוב יותר, עושים טוב לארגון ולעובדים, ראו ערך גוגל, אפל ועוד…

אני נהניתי, ואתם?